Načítáme fotogalerie. A že jich je!

USA 2. část

Naším velmi důležitým cílem v USA bylo nejen cestovat, ale také najít nějakou práci, abychom měli dostatečné finance pro další cestu, především tu na jih. Většina lidí nám před cestou říkala, že Kalifornie je na to ideální. Bohužel, naše zkušenost zatím taková nebyla. Nezdary spouštěly i další pochyby, které jsme, na rozdíl od lidí okolo, neřešili opojným kouřem marihuany.

Pochyby v hippie ráji

Oregonská překvapení

Když v Kalifornii nic moc neklaplo, rozhodli jsme se navštívit i další stát USA, Oregon. Tento spontánní nápad přinesl nečekaně mnoho nového. Cestou jsme navštívili krásný národní park Redwood, farmářské trhy a pěkné místo na spaní. Prostřední zmíněné nám mimo jiné pomohlo najít naši první práci, což nám hodně zlepšilo atmosféru.

Článek Farmaříme

psala Eliška pár dní po našem pobytu na farmě, kdy jsme si zvykali na nový pracovní i životní režim. Ráno na pole, večer do Dollar tree a na spací místo. Noci, provázené prazvláštními zvuky nás pak sice zneklidňovali, ale nějak zvlášť to nenabourávali. Za to jeden zapálený františek, ten toho mohl nabourat hodně…

No, další práci jsme našli rychle a chtěli jsme vám k tomu něco říct. Jenže, prostě to nějak nevyšlo. No jo no. není každý den posvícení. Takhle vypadá dvacet minut snahy o natáčení, které prostě neskončilo úspěchem.

Snaha byla...

Článek Proč tu vlastně jsem?

řeší moje dilema, co je vlastně mojí motivací pro celý tento podnik a čeho bych tím chtěl dosáhnout. Překvapivě jsem to tak úplně nevěděl a Eliščina konfrontace těchto pochyb byla důležitým podnětem pro ujasnění. Zda se mi to i vyplní, to už je otázka jiná.

To je průmyslové konopí! Fakt!

Oregon nám nabídl další práci o několik set kilometrů jinde. Tentokrát na velmi zajímavé farmě pěstující průmyslové konopí. Toto konopí neobsahuje sice halucinogen THC, ale obsahuje relaxant CBD. Když ho člověk celý den dýchá, je to pak při večerním natáčení videa docela znát 🙂

Článek Šestý týden, třetí práce

Přesun na další farmu nepřinesl jen nové věci. Také nás donutil opustit ty staré. O tom, jaké to bylo a co všechno jsme opouštěli se Eliška rozhodla napsat tento článek. Seznamování a loučení je prostě součástí cestování. To ale neznamená, že se stane jednodušším. Možná právě naopak.

Po čtyřech týdnech práce jsme se rozhodli zvednout kotvy a vyrazit na naše tak dlouho očekávané cestování po USA. Objevuje se ale komplikace v podobě velmi nepříjemné vyrážky. Ta zde vypadá poměrně neškodně, ale během následujícího týdne zaplnila 1/2 povrchu nohy, zasáhla pět dalších míst a zkomplikovala kde co…

Konečně cestovat! Nebo zase ne...?

Článek Láska k Oregonu

Další opouštění, další nová várka zkušeností a zážitků. USA se stává známějším a známějším. Zvykáme si. Ale jak na co, tedy. Některé zážitky z farmy s CBD byly opravdu trochu silné kafe. Ty popsané, i ty nepopsané…

Po Halloween párty ve Vegas

Při projíždění národními parky nebyl čas točit videa, takže chvíli trvalo, než jsme se k tomu dostali. Stihli jsme se ale i proplížit do Antelope Canyonu, navštívit Grand Canyon, najít Route 66 a zapařit ve Vegas. A navštívit tam i jeden ze slavných Vegasských strip klubů. Bylo ro rušných pár týdnů!

Kdybych tehdy věděl, co nám tohle auto způsobí, nikdy, ale nikdy bych si ho nekoupil. Do teď si kladu otázku, jak by to vypadalo, kdybychom si koupili to druhé. Hmm, jak asi…? Nicméně jsme ho koupili a nebyl to zdaleka jediný náš zážitek posledního týdne. No, prostě jsme jezdili sem tam.

Hrátky s klíči od vozů

Článek Americké kolečko uzavřeno

Ač měla Eliška pocit, že nebylo o čem psát, ukázala se realita být pravým opakem. Jeden z jejích delších článků popisuje, co nás potkalo během naší cesty po národních parcích USA, ve Vegas i při koupi Chevyho, to vše z pohodlí Ivančina domu. Opět luxus, klid a pohodlí. Ne však na dlouho.

Bolavej zub v USA: průser a bezmoc

Co by to bylo za cestování po USA, kdybychom nemuseli řešit tu téměř nejhorší možnou zdravotní situaci, totiž bolest zubu. Není nic dražšího v USA, než zdravotní péče. A z ní samozřejmě jedna z nejdražších je dentální oblast. Jak takovou situaci vyřešit, aniž bychom utratili všechny naše úspory,  jsme zkoumali několik dní. A čas do konce pobytu v USA tiká a tiká…

Naši cestu po USA jsme končili v Los Angeles a následně ve Slab city. Vzpomínám si na poslední noc na schovaném karavanovém parkovišti kousek od hranice s Mexikem. Bylo to napjaté spaní a napjatý den, kdy jsme museli zvládnout přejet hranice, získat víza a dostat se do bezpečné oblasti cca 600 km od hranic. Nebylo to nic jednoduchého a stres kolem toho jsme pociťovali už několik dní před tím. Nicméně hranice jsme přejeli a tak další pokračování z naší cesty najdete v článcích o Mexiku.